niedziela, 25 października 2009

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów w Szachach

      Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów 2009 odbyły się w dniach 11 do 18 października w OW Juhas w Ustroniu. Zawody te rozgrywane są w celu wyłonienia zawodników reprezentujących województwa śląskie i opolskie w przyszłorocznych Finałach Mistrzostw Polski Juniorów do lat 10, 12, 14, 16 i 18. Z każdej grupy wyłoniono po czterech awansujących, a w grupach do lat 10- pięciu.
      Uczestnicy rozegrali 9 rund z tempem gry wynoszącym 90 minut i dodawanym czasem 30 sekund za każde posunięcie. W turnieju wzięło udział ponad 150 uczestników, którzy wcześniej wywalczyli sobie awans z mistrzostw wojewódzkich. Nasz Uczniowski Klub Sportowy reprezentowało 5 zawodników:

1. Szymon Walter w grupie chłopców do lat 10
2. Paweł Beczała w grupie chłopców do lat 12
3. Wojciech Chmura w grupie copców do lat 12
4. Jakub Kuczera w grupie chłopców do lat 12
5. Rafał Pająk w grupie chłopców do lat 17

Z przyjemnością informujemy, iż Szymon Walter zajmując 2 miejsce w tym turnieju, nie przegrywając przy tym żadnej partii i zdobywając 2 kategorię szachową awansował do Mistrzostw Polski Juniorów 2010r. Pozostali nasi zawodnicy zagrali przyzwoite zawody, co prezentują uzyskane przez nich wyniki rankingowe. Zadowoleni powinni być wszyscy gdyż zarówno dla Kuby i Rafała sam udział w takich mistrzostwach był dużym sukcesem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz