środa, 11 listopada 2009

XIV Memoriał im. Emila Oleja

7 listopada 2009 udało się nam zorganizować XIV już memoriał im. Emila Oleja sędziowany po raz czwarty przez Michała Wejsiga. Tradycyjnie już turniej blitza został rozegrany na dystansie 15-stu rund. Pomimo szybkiego tempa rozgrywania turnieju na każdego zawodnika czekał słodki poczęstunek w czasie którego można było „złapać oddech” przed drugą częścią zawodów. Zwyciężył gracz zza naszej wschodniej granicy- Ukrainy, jedyny arcymistrz turnieju Mikhail Kozakov,  na miejscu drugim uplasował się Krzysztof Bulski i na trzecim Oleg Kalinin.

Myślę, że warto nadmienić, iż najlepszym zawodnikiem naszego klubu został Thomas Wielek, który w tym turnieju popisał się niespodziewanymi umiejętnościami, co bardzo nas cieszy. Tomek w całym turnieju zajął bardzo dobre 21 miejsce na 53 grających, zdobywając 8 punktów oraz uzyskując ranking 1919. Nasz zawodnik, który ma III kategorię w ferworze walki wygrał pięć partii pod rząd ogrywając kilku zawodników posiadającch normy kandydackie (I+), jego dobrą passę zepsuł dopiero zwycięzca całego turnieju GM Kozakov.
 
Pozostali nasi zawodnicy spisali się dobrze:
1. Szymon Walter - 7,5 pkt
2. Piotr Dudzik - 7,0 pkt
3. Paweł Beczała, Wojciech Jakubas, Jakub Kostrzewski, Jakub Kuczera - 6,5 pkt
4. Wojciech Chmura - 6,0 pkt
Nasz UKS reprezentowali jeszcze Karol Piechota i Arek Kisiel.

Cały turniej przebiegał w bardzo miłej atmosferze, nie mogliśmy narzekać na frekwencję, a zachowanie zawodników nie budziło zastrzeżeń sędziego.

Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz