niedziela, 7 lutego 2010

Runda III

Ostatnia runda pierwszej sesji i chyba największy sprawdzian dla Podlesia I, ponieważ zapowiadał się ciężki mecz z drużyna, której przedsezonowe ambicje sięgały II Ligi Juniorów- Porto Balbo I Bielsko- Biała. Pierwsza i ostatnia szachownica zafundowały naszym roszadę (0-0), czyli dwa zera. Przegrana Tomka i Antosi nie załamała naszych, którzy wywalczyli zasłużone zwycięstwo. Szymon W wyraźnie nudził się przy partii z finalistą mistrzostw polski -starszym, wyżej notowanym, ale jak się okazało wcale nie lepszym zawodnikiem i pewnie swój punkt zdobył. W jego ślady poszedł Paweł i Karolina także dorzucając po jednym oczku, w tym wypadku pół punktu Wojtka było na wagę złota i dało nam zwycięstwo 3,5:2,5.
Druga drużyna, a zwłaszcza jej męska część pokonała zespół z Tychów 4:2. W tej rundzie zamiast Szymona B zagrał Kuba. Zmiana, jak się później okazało była trafna, ponieważ Rafał, Haczik, Kuba i Bartek swoje partie wygrali. 
Warto jeszcze dodać, że druga drużyna grała w osłabieniu z tzw. "dziurą" na piątej szachownicy. Mamy, jednak nadzieję, że na kolejnej sesji tę "dziurę" wypełni nam Weronika. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz