niedziela, 16 maja 2010

Zakończenie rozgrywek Ligi Okręgowej Seniorów

W niedzielę 16-tego maja nasi seniorzy zakończyli sezon ligowy. Zajęliśmy ostatecznie 19 miejsce na 28 grających drużyn. Biorąc pod uwagę pechowe kojarzenie, które prawie w każdej rundzie dopasowywało do nas drużyny dużo wyżej notowane, nasze miejsce jest całkiem niezłe. Zawodnicy zaprezentowali się następująco:

Na pierwszej szachownicy 3,5/9 pkt zdobył Łukasz Brożek 
Na drugiej desce Zbigniew Muc zaczął kiepsko, ponieważ na 6 partii żadnej nie wygrał i nie zremisował, w VII rundzie trafił mu się walkower, VIII partię wygrał i ostatecznie zdobył 2 pkt na dziewięć rozegranych partii.
Trzecia szachownica. Tutaj Wojtek Jakubas pokazał kto lideruje naszej drużynie wywalczył 5,5 punktu również na 9 partii. 
Na czwartym stole 7 partii zagrał Janusz Santura i zdobył 3,5 pkt, dwie partie i 1,5 pkt na tej szachownicy wygrał Leon Tynior.
Szachownica piąta: Piotr Dudzik 2/3 pkt, Tomek Wielek 2/4 pkt oraz Szymon Walter 0/2.
Na desce 6- kobiecej zagrała Ewa Kurcius i zdobyła 4,5 pkt. 
Myślę, po bardzo słabym występie w Częstochowie, w którym przegraliśmy wysoko dwa mecze, turniej nie zakończył się dla nas tak źle jak się zapowiadało. Mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie zaliczymy bardziej udany start :-)
Wyniki z turnieju dostępne są na: