czwartek, 16 września 2010

Rudzkie Lato 8 rund P'60

Rewelacyjnie spisali się nasi juniorzy, którzy w ten weekend zagrali w Rudzie Śląskiej! 
Jak grali?
Paweł zdobywając 6 punktów zajął 5 miejsce w klasyfikacji ogólnej, zdecydowanie wyprzedzając swoich rówieśników i wygrywając swoją grupę wiekową. W turnieju pokonał między innymi brązowego medalistę Mistrzostw Polski, a przegrywając tylko dwie partie, i to z graczami dużo wyżej notowanymi (oboje z rankingiem powyżej 1900), zdobył II kategorię szachową!
Szymonowi wynik 5,5 punktu dał 7 miejsce w całym turnieju i oczywiście pierwszą lokatę w grupie juniorów do lat 10. Jego wynik pokazuje, że starsi od niego zawodnicy w dodatku, z rankingiem ponad 200 "oczek" wyższym nie stanowią dla niego dużego problemu!
Tomek wywalczył na szachownicy tyle samo punktów co Szymon i zajął 9 miejsce, czym potwierdził swoją wysoką ostatnio formę. Pierwszą lokatę w grupie chłopców do lat 16 przegrał jedynie połową punktu Bucholtza!
Wojtek wygrywając 3 partie i dwie remisując zajął 47 miejsce, ale uzyskując 5 lokatę w swojej grupie wiekowej na 13 sklasyfikowanych juniorów.
Agnieszka zdobyła 3 punkty plasując się na 52 pozycji zostając tym samym 4 zawodniczką turnieju.

W imprezie, w której ogółem wystąpiło 74 zawodników i zawodniczek, nie obyło się bez pojedynków między naszymi juniorami. W pierwszej rundzie Tomek pokonał Agnieszkę, a w piątej przegrał z Szymonem.
No cóż szachy bywają bezlitosne, cieszymy się jednak, że nasi zawodnicy nie przekładają szachowych pojedynków do codziennych kontaktów! :-)
Całej piątce serdecznie gratulujemy!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz