sobota, 16 października 2010

Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów- Szczyrk 8-15.10

Miło nam poinformować, że czterech spośród pięciu reprezentantów naszego klubu wywalczyło sobie prawo do udziału w MISTRZOSTWACH POLSKI!!
W Pucharze Polski Młodzików- Agnieszka Buchta, w Mistrzostwach Polski Juniorów- Wojtek Chmura i Szymon Walter oraz w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Szachowej- Paweł Beczała. Agnieszka, która swojego awansu była już pewna na dwie rundy przed zakończeniem rozgrywek zajęła 3 miejsce w grupie do lat 9, a Szymon wywalczył 4 miejsce w grupie do 11 lat. Pomimo tego, iż dwa awanse mieliśmy w kieszeni przed ostatnią rundą, to w przypadku Wojtka i Pawła nie było tak kolorowo!Wojtek Wojtek...z dość nieciekawej pozycji doprowadził do pięknej wygranej w między czasie odrzucając propozycję remisu, który dawał mu pewny awans. Na szczęście swoje i nasze udało mu się wygrać i zajął drugie miejsce w grupie do lat 11!!Paweł pomimo długiego przygotowania pomylił wariant i jego pozycja po debiucie nie wróżyła najlepiej, zwłaszcza w sytuacji kiedy jego przeciwnikowi do awansu wystarcza remis, a Pawła urządza tylko wygrana. Po debiucie u Pawła skoczki stały na h1 i g1, król na g2 zatem o aktywności można zapomnieć, ale kilka posunięć wystarczyło, aby było trochę lepiej. Na całe szczęście przeciwnikowi skończył się czas i zaoszczędził on nam z pewnością dużej ilości nerwów! Zajął 3 miejsce w grupie do 13 lat.

Jedynie Tomkowi nie udało się uzyskać awansu, ale poziom jego gry nie odbiegał od czołówki jego grupy, zabrakło może troszkę szczęścia!
Jesteśmy bardzo dumni z naszych zawodników, którzy bardzo miło nas zaskoczyli nie tylko postawą szachową, ale także swoim zachowaniem!
Gratulujemy!
Wyniki:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz